Recenzie Holzmann

Holzmann ST750F

Overený zákazník Zvaracky-Obchod.sk Jano

Pridané: 13. apríla 2024

Zakúpený v Zvaracky-Obchod.sk

super, dobrá cena, plechová doska stola mohla byť trochu hrubšia, ale dá sa to spevniť druhou kovovou podložkou, inak 100% spokojnosť, odporúčam...

Overený zákazník KARAS.cz Robo

Pridané: 13. marca 2024

Zakúpený v KARAS.cz

Dokaze velmi presne sustruzit, vyrabam na nom loziskove spoje pre elektromotory kde sa vyzaduje vysoka presnost a funguju k spokojnosti. Vrelo odporucam tento asustruh aj pre narocnejsie operacie.

Holzmann KAP 305 JL H011700002

Holzmann KAP 305 JL H011700002

Overený zákazník KARAS.cz Peter

Pridané: 21. februára 2024

Spokojnosť

Holzmann DSM 150PS

Holzmann DSM 150PS

Pridané: 29. januára 2024

(naposledy upravené 29. januára 2024)

Zakúpený v Zvaracky-Obchod.sk

Dobrý pomocník do domácnosti do dielne.

Overený zákazník Zvaracky-Obchod.sk Majo

Pridané: 27. januára 2024

Zakúpený v Zvaracky-Obchod.sk

• Brúsny kotúč sa po namočení rozpadáva nedá sa použiť.

Overený zákazník KARAS.cz Ľubomír

Pridané: 23. januára 2024

Zakúpený v KARAS.cz

• Oproti väčšine sústruhov na drevo podobnej veľkosti má najväčšiu vzdialenosť medzi lôžkom a osou otáčania obrobku.
  • Má mechanicky nastaviteľné prevodové stupne a ešte pri každom z nich je možné meniť otáčky vretena elektronicky.
Holzmann EKR10M

Holzmann EKR10M

Pridané: 24. novembra 2023

(naposledy upravené 24. novembra 2023)

Koncovka kábla

Holzmann TS315VF2000_400V

Holzmann TS315VF2000_400V

Overený zákazník Zvaracky-Obchod.sk Filip

Pridané: 3. novembra 2023

• široký liatinovo-plechový stôl
  • dobrý rozbeh otáčok - netreba dlho čakať
  • pozdĺžne hliníkové pravítko vrátane zaisťovacej páky má masivitu, ktorú konkurencia postráda
  • strašne veľa skrutkového nastavovania pri skladaní a aj po poskladaní - pri práci samotnej, keď sa začnú ukazovať nepresnosti v rezoch
  • zladiť do jednej neprerušenej roviny 2 liatinové pláty a 1 plechový plát hlavného statické stolu s posuvným hliníkovým stolom pre mňa bolo fakt náročné, robil som to na 3 krát so značným časovým objemom, ktorý tomu bolo treba venovať
  • aj pri všemožnej snahe absolútne zrovnať hliníkový posuvný stôl so statickým liatinovým som nedosiahol absolútnu rovinu v každom bode posúvania - ten posuvný hliníkový stôl je jednoducho mikroticky prehnútý do luku, t.j. ak to plne zrovnám do vodováhy na samom začiatku posuvného stola, tak stred stola sa mi mierne nadvihuje (0,75 - 1 mm) nad pevný liatinový stôl. Ak to zrovnám v strede posuvného hliníkové stolu, tak sa mi začiatok koniec posuvného stolu prepadá o cca 0,5 - 0,75 - 1,0 mm pod úroveň pevného liatinového stola. Možno si poviete, že to sú zanedbateľné miery na stolárstvo, ale skúste si položiť presne zrovnanú dosku tak, že ju potrebujete zakrátiť len o 1 cm či osámovať "nahotovo".
  • pozdĺžne hliníkové pravítko sa mi po pár týždňoch normálne odchýlilo od presnej rovnobežnosti s pilovým kotúčom a musel som to opäť manuálne nastavovať - kalibrovať. Tiež zúbková dráha pravítka je v podstate k ničomu, musíte si tam manuálne nastoknúť posuvné kolečko, keď to chcete používať.
  • keď chcem urezať krásne rovnobežný kus, tak musím obrobok rukou dobre a sústredene pritláčať k pozdĺžnemu pravítku, lebo inak by sa sám jednoducho odchýlil smerom doľava...neviem možno niečo robím zle, som samouk
  • vnútorný plechový kryt pilového kotúča - zberač pilín odkiaľ sú odsávané bol už "od novoty", od prepravy povolený na maticiach a nebolo to možné vidieť zvonka. Stresovsal ma totiž drhnúci zvuk remeňa o o kov. Musel som rozobrať bočný plechový kryt a odsunúť posuvný stôl a závadu sústredene identifikovať, matice pritiahnuť
  • návod je úplne nedostačujúci

Zmiešané pocity aj po takmer 4 mesiacoch používania: chcem sa z toho stroja tešiť ale viem, že sa v ňom skrývajú zádrhele a jednoducho musím byť veľmi sústredený, aby som s ním dobre a presne porezal materiál.
Pre hobbíka, ktorý sa chce pri práci s týmto strojom uvoľniť to nie je celkom možné - stále musím byť trochu napnutý.

Holzmann BS 125M 230V

Holzmann BS 125M 230V

Overený zákazník KARAS.cz Oliver

Pridané: 15. októbra 2023

Zakúpený v KARAS.cz

• Za tuto cenu som milo prekvapeny konstrukciou pily,robustna a jednoducha zostava
  • Motor by mohol byt silnejsi
Holzmann TFM610V_230V

Holzmann TFM610V_230V

Overený zákazník uni-max Oky

Pridané: 29. septembra 2023

Zakúpený v uni-max

• Po dvoch menšísch pracach sa pokazil vypínač.
Holzmann Maschinen D460BVL

HOLZMANN USK 2760

Overený zákazník Zvaracky-Obchod.sk Juraj

Pridané: 30. júla 2023

Zakúpený v Zvaracky-Obchod.sk

Meradlá na výsuvných podperách sú zle označené

Holzmann MKS355ECO230V

Holzmann MKS355ECO230V

Overený zákazník uni-max Ing. Vladimír Kesegh

Pridané: 6. júla 2023

• Typický Čínsky produkt, ktorý treba doladiť na používanie
  • Po rozbalení som zistil, že ochranný kryt je ohnutý, bolo ho treba vyrovnať. Odsuvný kryt kotúča je potrebné dorobiť, aby sa kryt odsúval.
  • Zverák bolo potrebné očistiť od guličiek po zváraní aby bol funkčný, značenie uhla je nepresné - odchýlka pri 0° je cca. 15°.
  • Pri zapojení na zásuvku 230 V spoľahlivo vyrážala píla 16 A istič s charakteristikou B, ktorý je bežne používaný, je potrebné používať zásuvku istenú ističom 16 A s charakteristikou C - pre ťažké rozbehy. V návode to nie je uvedené.
  • Elektrickú inštaláciu píly nik nekontroluje ani u výrobcu, ani u dovozcu, hoci dovozca deklaruje zhodu s Európskymi normami. Zistil som odpojený ochranný vodič na píle - nebezpečenstvo úrazu elektrickým prúdom v prípade prierazu fázy na kostru.
  • Piliny z pílenia lietajú na všetky strany, je potrebné dorobiť zachytávanie pilín.

Relatívne lacné zariadenie, ktoré splní po odstránení závad požiadavky nenáročného kutila.

• viacero použití

Overený zákazník Zvaracky-Obchod.sk JD

Pridané: 1. augusta 2022

• Pracovny rozsah stroja
  • Tichý chod
  • Dobre ovládanie z jedného miesta
  • Optimálny rozsah otaciek a posuvu stola
  • Niektoré opracovanie časti stroja slabe
  • Nastavenie vertikálnej hlavy pomocou skrutky obtiazne
  • Kože mohli byt povrchovo kalene
  • Predlzene tŕne na frézy nekalene a bez pero drážok

Cena za stroj primeraná, vhodná do dielne na kusovu a špeciálnu výrobu akt malosériovej. Moje očakávania splnila a malé drobnosti si aj tak každý dorobi sám svoje vylepšenia.

Zobrazujem 1 - 20 zo 77 recenzií [ 1 ] 2 3 4